Particle Measuring Systems

Kondensacyjny licznik nanocząstek w gazach

Nano-ID® NPC10 Aerosol Particle Counter_244x257-Liczniki cząstek w powietrzu i gazach

OPIS

Licznik cząstek aerozolowych Nano-ID® NPC10 to pierwszy licznik cząstek kondensacyjnych opracowany specjalnie dla ultra czystych środowisk produkcyjnych.

Szybko dostarcza istotnych danych, wprowadzając  do wychwytywania nawet najmniejszych cząstek. Ten instrument łączy w sobie czułość 10 nm przy wysokim natężeniu przepływu próbki i najniższej specyfikacji zliczania zera na rynku.

Licznik cząstek aerozoli NPC-NPC10 zapewnia detekcję pojedynczych cząstek dla najczystszych zastosowań produkcyjnych i testowych i wykorzystuje najkrótsze przedziały czasowe w branży do uzyskania statystycznie ważnych pomiarów. Zaprojektowany do pracy plug-and-play, urządzenie jest gotowe do pobierania próbek cząstek aerozoli w ciągu kilku minut. Konfiguracja polega na podłączeniu zasilania i podłączeniu próbnych linii wejściowych i wyjściowych. Wszystkie zmienne wybierane przez użytkownika są konfigurowane za pomocą ekranu dotykowego. Kolorowy wyświetlacz zapewnia graficzny trend zanieczyszczenia cząstek. Dane są automatycznie zapisywane w pamięci wewnętrznej i mogą być eksportowane za pośrednictwem połączenia Ethernet lub portu USB. Zastrzeżony, nieszkodliwy dla zdrowia płyn roboczy jest lepszy od alkoholu izopropylowego (gazów obojętnych), alkoholu n-butylowego i liczników cząstek kondensatu na bazie wody. Płyn zapewnia długie użytkowanie pomiędzy uzupełnianiem, brakiem zapachu i zbiornikiem próbki, który wychwytuje i przetwarza większość płynu roboczego.

ZASTOSOWANIE

Rozwiązywanie problemów z monitorowaniem punktu poboru

Kontrola jakości wytwarzania ultracienkich i nanocząsteczek podczas syntezy

Wykrywanie ultra-drobnych i nanocząsteczek w powietrzu w miejscach pracy i innych wrażliwych środowiskach

Monitorowanie gazu procesowego (z dyfuzorem wysokociśnieniowym)