Particle Measuring Systems

LISST-ABS narzędzie nowej technologii dla zestawu sedymentologa 

lisst-abs

OPIS 

LISST-ABS jest jednopunktowym  czujnikiem monitorującym zmętnienie. Wykorzystuje nowoczesne technologie, która pozwala geometryczne rozpraszanie wiązki i tłumienie, dając osłabioną siłę sygnału Urządzenie musi być trzymane w kierunku przepływu dla małego oporu.  jest tanim czujnikiem zaprojektowanym specjalnie do pomiaru stężenia zawieszonego osadu w punkcie.
To duży postęp w stosunku do czujników zmętnienia. Nadaje się do stosowania w aplikacjach środowiskowych, jak również w przemyśle, takich jak energia wodna. Czujnik akustyczny 8 MHz "wykrywa" ziarna o wszystkich rozmiarach i w przeciwieństwie do zmętnienia bardzo dobrze widzi ziarna grube. Kalibracja LISST-ABS jest znacznie mniej wrażliwa na zmiany wielkości ziarna niż inne czujniki zmętnienia, zmieniając się tylko o ± 30% w przypadku 30-400 mikronów. Toleruje obrastanie. System LISST-ABS można łatwo zintegrować z istniejącymi platformami czujników.
Wyjście: Siła sygnału rozproszenia wstecznego w decybelach jako woltach lub wartość cyfrowa (wzór przewidziany dla konwersji na stężenie) Lokalizacja objętości próbki: 5,5 cm od powierzchni czujnika. Częstotliwość pracy: 8 MHz Tolerancja na biofouling Kalibracja w rozmiarach 30-400 mikronów: płaska z dokładnością ± 30%; w porównaniu z ± 400% dla czujników zmętnienia optycznego.
zujniki akustyczne korzystają z ich znacznie większej tolerancji na obrastanie niż czujniki optyczne, co jest oczywistą zaletą. Zastosowanie jednopunktowe umożliwia ich monitorowanie wszędzie tam, gdzie używane są czujniki zmętnienia. Wybór częstotliwości 8 MHz jest dokonywany w celu zapewnienia prawie płaskiej odpowiedzi na cząstki w zakresie wielkości 30-400 mikronów.
Na przykład LISST-ABS utrzymuje kalibrację w zakresie rozmiarów od 30 do 400 mikronów w zakresie ~ ± 30% od wartości średniej (cienka czarna linia). Natomiast czułość optycznych czujników zmętnienia zmienia się o ~ ± 400% w tym samym zakresie wielkości Kalibracja drobnych cząstek poniżej 30 mikronów: odpowiedź następuje po d1,5 Wyjścia analogowe, SDI-12 i cyfrowe (RS232) dostępne na złączu podwodnym

ZASTOSOWANIE

Monitorowanie zmętnienia wody

Realizacja projektów środowiskowych

Monitoring stopnia rozdziału oleju

Pomiary biologiczne