logo sequoia scientific

Instrument LISST-Deep uzyskuje pomiary in-situ rozkładu wielkości cząstek, transmisji optycznej i funkcji rozproszenia objętości optycznej (VSF) na głębokościach do 3000 metrów

lisst deep

OPIS 

LISST-Deep rozszerza zakres głębokości działania poza urządzenia LISST-100X lub LISST-200X, umożliwiając pomiar wielkości cząstek przy 1 Hz z minimalnym zakłóceniem dla cząstek.
Za pomocą czerwonego lasera diodowego 670nm i niestandardowego detektora krzemowego wykrywanie małych kątów z zawieszonych cząstek odbywa się w 32 określonych odstępach kątowych logarytmicznych. Ten pierwotny pomiar jest poddawany obróbce końcowej w celu uzyskania rozkładu wielkości osadu, stężenia objętości, transmisji optycznej i VSF. LISST-Deep jest programowany i obsługiwany jak LISST-100X. Model LISST-Deep można zamówić w rozmiarach typu B (1,25-250 μm) lub C (2,5-500 μm). Jeśli przeanalizujesz projekt LISST-Deep i porównasz go z LISST-100X, oczywiste jest, że konstrukcja mechaniczna bardzo różni się od konstrukcji LISST-100X. Ścieżka optyczna znajduje się mniej więcej pośrodku instrumentu, a nie na końcu. Oznacza to, że żadne akcesoria dostępne dla LISST-100X nie będą działać z LISST-Deep, z wyjątkiem kabli komunikacyjnych i stojaków na instrumenty. Nie ma BioBlocka, komór mieszania lub modułów redukcji ścieżek dla LISST-Deep. Ponadto, ze względu na znacznie grubszą ściankę obudowy ciśnieniowej, nie ma miejsca na wewnętrzne pakiety baterii, jak w przypadku LISST-100X. LISST-Deep musi być zawsze zasilany z zewnątrz. Zazwyczaj osiąga się to poprzez podłączenie go do CTD, uzyskując moc z CTD. Kabel do podłączenia do CTD zostanie dołączony, jeśli klient dostarczy Sequoia z końcówką CTD przy składaniu zamówienia. Na życzenie Sequoia może dostarczyć ofertę na zewnętrzny zestaw baterii LISST-Deep z kablem do podłączenia do LISST-Deep. Poniższa tabela ilustruje główne różnice między instrumentami LISST-Deep i LISST-100X.

ZASTOSOWANIE

Monitorowanie obiektów

Weryfikacja pomieszczenia i analiza trendów