mycometer,Mierniki bakterii
MYCOMETER SURFACE - szybki pomiar zagrzybienia na powierzchniach
Mycometer surface
OPIS

Technologia Mycometer była testowana codziennie przez ponad 15 lat przez konsultantów i wykonawców w dziesiątkach tysięcy projektów remediacji form. Kilka niezależnych prac naukowych udokumentowało zasadę technologii Mycometer, a ostatnio (2011) technologia została zweryfikowana przez US-EPA (US-Environmental Protection Agency).

 Metodologia badań została opracowana we współpracy
z konsultantami zajmującymi się formami wtryskowymi oraz z Duńskim Instytutem Badań Budowlanych i od ponad dekady udowadnia swoją wartość dodatnią.

Kategorię oceny wyników ustalono empirycznie. Wskazano kryteria dla powierzchni czystych, brudnych i zanieczyszczonych.

 Czystość jest zdefiniowana jako poziom tła, co oznacza poziom znajdujący się na wizualnie czystych powierzchniach w dobrze utrzymanym budynku bez problemów z pleśnią i wilgocią.

 Zanieczyszczenia definiuje się jako próbki zawierające wyższą koncentrację niż te, które można znaleźć na zakurzonych i brudnych powierzchniach w dobrze utrzymanym budynku bez problemów z pleśnią i wilgocią.

 Kryteria interpretacyjne są zgodne z najbardziej znaczącymi międzynarodowymi wytycznymi, takimi jak WHO, Departament Zdrowia-Nowego Jorku i US-EPA. Cały wzrost pleśni, niezależnie od gatunku, może mieć wpływ na zdrowie i powinien zostać usunięty.

Opracowano również protokoły do ​​pomiaru zanieczyszczenia pleśni wewnątrz materiałów porowatych. Materiały izolacyjne, materiały zawierające cement (np. Beton, tynk, zaprawa) i inne materiały porowate znajdujące się w budynkach mogą zawierać wzrost pleśni w głębi.

ZASTOSOWANIE

Weryfikacja po remediacji (PRV)

Dokumentowanie skuteczności czyszczenia powierzchni pod kątem wzrostu pleśni    Dokumentacja wzrostu pleśni 

Dokumentacja, że ​​odbarwienie NIE jest wzrostem pleśni

Wyznaczenie wzrostu pleśni tam, gdzie jest niewidoczne. 

Dokumentowanie czyszczenia systemów HVAC

Publikacja w polskiej prasie branżowej- Budownictwo zobacz tu

POBIERZ SPECYFIKACJĘ