Usługi dekontaminacji pomieszczeń i urządzeń

Usługi dekontaminacji to nie tylko proces czyszczenia, ale przede wszystkim eliminacji szkodliwych substancji, mikroorganizmów czy toksyn, które mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia ludzi i środowiska. Chociaż temat ten jest często kojarzony z sytuacjami kryzysowymi, takimi jak wycieki chemiczne czy epidemie, dekontaminacja jest czynnością niezbędną w codziennej działalności wielu przedsiębiorstw – od przemysłu farmaceutycznego, przez branżę spożywczą, aż po sektor energetyczny.

Usługi dekontaminacji od Uni-Export

Oferujemy usługi dekontaminację pomieszczeń i urządzeń procesowych z zastosowaniem metody VHP (gazowy nadtlenek wodoru) z poziomem redukcji biologicznej powyżej 99,9999% (6 log). Skuteczność procesu potwierdzamy poprzez zastosowanie znaczników biologicznych i chemicznych. Po procesie dostarczamy kompletny raport z udokumentowanym procesem.

Usługi dekontaminacji wykonujemy u klienta po wcześniejszym zapoznaniu się z geometrią, kubaturą i specyfiką strefy poddawanej procesowi redukcji zanieczyszczeń mikrobiologicznych. Skuteczność każdego procesu potwierdzamy profesjonalnymi znacznikami chemicznymi oraz biologicznymi. Znaczniki chemiczne mają na celu potwierdzenie obecności nadtlenku wodoru w dekontaminowanym obszarze zainteresowania. Natomiast znaczniki biologiczne służą do potwierdzenia skuteczności redukcji zanieczyszczeń na najbardziej odporne na proces szczepy bakterii (geobacillus stearothermophilus).

 

Usługi dekontaminacji wykonujemy w:

 • pomieszczeniach czystych i środowiskach powiązanych jak okna podawcze, śluzy itp.;
 • szpitalach i placówkach medycznych (Zobacz, jak wygląda proces);
 • wszędzie tam, gdzie nie ma przeciwwskazań do wykonania procesu, a jest potrzeba skutecznej dezynfekcji środowiska poprzez wyeliminowania patogenów i drobnoustrojów.

 

Usługi dekontaminacji pomieszczeń – krok po kroku

Każdy proces dekontaminacji różni się w zależności od geometrii i budowy pomieszczenia, dlatego do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie.

Na proces dekontaminacji składa się:

 1. Przygotowanie obszaru.
 2. Rozmieszczenie przyrządów i znaczników (chemicznych lub chemicznych i biologicznych).
 3. Zabezpieczenie dekontaminowanej strefy przed dostępem osób postronnych.
 4. Wyłączenie wentylacji dekontaminowanego obszaru.
 5. Właściwa dekontaminacja obszaru bez obecności personelu w dekontaminowanej strefie.
 6. Włączenie wentylacji i aeracja obszaru.
 7. Sprawdzenie znaczników po procesie i ewentualna inkubacja znaczników biologicznych.
 8. Oddanie obszaru do użytkowania.
 9. Sporządzenie raportu.

Dowiedz się, na czym polega proces dekontaminacji. Jesteśmy przekonani, że nasze usługi dekontaminacji pomieszczeń oraz urządzeń stanowią doskonałe rozwiązanie dla Twoich potrzeb. Skontaktuj się z nami już dziś, a zapewnimy Ci obszar wolny od niebezpiecznych zanieczyszczeń!

Zachęcamy także do zapoznania się z:

 • Dekontaminatory do zwalczania zagrożeń CBRNE
 • Znaczniki CI i BI jako potwierdzenie skuteczności procesu dekontaminacji

Masz pytania? Skontaktuj się z nami poprzez formularz.

Twoje zapytanie

0
image/svg+xml

Brak produktów.