mobilna dekontaminacja

Dekontaminator w laboratorium do zwalczania zagrożeń CBRNE

Dekontaminator w mobilnym laboratorium Państwowej Straży Pożarnej

Biodekontaminatory firmy Amira serii Bioreset dystrybuowane przez naszą firmę trafiły do jednostek Państwowej Straży Pożarnej. Dzięki temu powstały nowe mobilne laboratoria specjalizujące się w zwalczaniu zagrożeń CBRNE (ang. Chemical, Biological, Radiological, Nuclear, and Explosive) – chemicznych, biologicznych, radiologicznych i nuklearnych. Mają one ułatwić pracę specjalistów, w pracy z niebezpiecznymi substancjami w miejscu zagrożenia. Specjalna wersja dekontaminatora Bioreset PLUS  znajdujący się w specjalistycznym pojeździe umożliwia przeprowadzenie skutecznego procesu dekontaminacji i likwidacji zagrożeń biologicznych.

Wnętrze samochodu PSP do działań przy CBRNE - laboratorium

 Więcej inf.👉https://t.co/Lu33qpjnJV

Czym jest proces biodekontaminacji metodą VPHP?

Proces ten polega na waporyzacji (odparowaniu) nadtlenku wodoru przez biodekontaminator. Nadtlenek wodoru działając jako utleniacz niszczy błony komórkowe i inaktywuje enzymy mikroorganizmów. Jest to bardzo bezpieczny dla środowiska proces ponieważ produktem końcowym rozpadu nadtlenku wodoru są nie szkodliwe związki takie jak woda i tlen. Dodatkowo podczas procesu nie tworzy się nadciśnienie, dlatego nadtlenek wodoru może osiągać duże stężenia  ( powyżej 300 ppm)  w pomieszczeniu i nie rozprzestrzeniać się poza zamknięte pomieszczenie. Proces ten jest zgodny z wieloma normami takimi jak wytyczne dotyczącymi dobrej praktyki wytwarzania (GMP) Unii Europejskiej.  Dlatego stosuję się to rozwiązanie powszechnie w przemyśle farmaceutycznym.

Czym jest biodekontaminator w laboratorium?

Biodekontaminatory to szeroka gama innowacyjnych i wszechstronnych urządzeń, rozwiązań i usług, zaprojektowanych z myślą o potrzebach wielu branż. Dekontaminator Bioreset to najbardziej zaawansowany technologicznie, skuteczny i szybki system biodekontaminacji H2O2 w postaci pary (VPHP). Działa wyłącznie z 35% nadtlenkiem wodoru, a prowadzone procesy nie wymagają wstępnego kondycjonowania środowiska. Jest to urządzenie niezawodne i zaawansowane technicznie, a przy tym proste i intuicyjne do użytkowania przez operatora ponieważ umożliwia zdalne sterowanie, kontrolowanie i monitorowanie procesu biodekontaminacji. Cała linia dekontaminatorów z serii Bioreset została stworzona z myślą o skutecznej dekontaminacji pomieszczeń w przemyśle farmaceutycznym, medycznym i służbie zdrowia. Są one dostosowane do wymagań przepisów i norm gwarantując maksymalne bezpieczeństwo.

Generatory nadtlenku wodoru Bioreset do dekontaminacji pomieszczeń, izolatorów i okien podawczych.

Jaka jest skuteczność procesu dekontaminacji?

Biodekontaminacja to najskuteczniejszy sposób sterylizacji powierzchni. Prawidłowo zwalidowany proces biodekontaminacji może osiągnąć na odsłoniętych powierzchniach redukcję powyżej 6 log najbardziej opornego mikroorganizmu Geobacillus stearotehrmophilus. Gazowa postać H2O2 jest dużo bardziej skuteczna niż nadtlenek wodoru w postaci aerozolu i jednocześnie bardziej bezpieczna dla urządzeń w obszarze co zostało udokumentowane w wielu publikacjach naukowych. 

Chcesz się dowiedzieć więcej o dekontaminacji pomieszczeń zapraszamy do artykułu poniżej.
Dekontaminacja pomieszczeń nadtlenkiem wodoru

 

MASZ PYTANIA ODNOŚNIE SWOJEGO ZASTOSOWANIA? NAPISZ DO NAS LUB SPRAWDŹ NASZE USŁUGI A MY DORADZIMY W SKUTECZNYM PRZEPROWADZENIU PROCESU.

Twoje zapytanie

0
image/svg+xml

Brak produktów.