Liczniki cząstek w cieczach

Liczniki cząstek w cieczach

Liczniki cząstek w cieczach to specjalistyczne urządzenia do ich precyzyjnego pomiaru. Narzędzia te wykorzystywane są w wielu gałęziach przemysłu, takich jak przemysł farmaceutyczny, kosmetyczny, spożywczy, a także w laboratoriach badawczych. Liczniki cząstek stały się kluczowym elementem różnych procesów monitorowania i kontroli jakości, które pomagają upewnić się, że produkty spełniają określone wymagania i standardy.

 

Liczniki cząstek w cieczach – do czego służą?

Liczniki cząstek mają wiele zastosowań i służą do oceny jakości cieczy w różnych sektorach. Przy ich pomocy, możliwe jest monitorowanie i kontrolowanie rozmiaru cząstek i ilości – wszystko po to, aby spełnić i utrzymać standardy jakości. Liczniki cząstek cieczy najczęściej służą do:

  • kontroli jakości wody, mleka, soków, innych napojów oraz żywności płynnej;
  • badań wodno-ściekowych, w celu monitorowania czystości wody;
  • kontrolowania jakości leków, płynów, kremów, maści, żeli i innych wyrobów medycznych w przemyśle farmaceutycznym;
  • badania jakości kosmetyków płynnych w przemyśle kosmetycznym.

Jak działa licznik cząstek?

Licznik pobierania znajduje zastosowanie w różnych dziedzinach, takich jak kontrola jakości wody pitnej, analiza próbek laboratoryjnych, monitorowanie procesów przemysłowych czy badania naukowe. Wyniki pomiarów pomagają w ocenie jakości cieczy i podejmowaniu odpowiednich działań kontrolnych. Pracę licznika cząstek cieczy można podzielić na następujące etapy:

  • pobranie reprezentatywnej próbki cieczy i dostarczenie jej do licznika w naczyniu lub pobrania jej bezpośrednio do licznika;
  • dyspersja cząstek, dzięki której uniknąć można sklejania się lub osadzania poszczególnych frakcji na dnie próbki;
  • pomiar rozmiaru cząstek – możliwy dzięki detektorom. W badaniu często stosowane są techniki, takie jak rozpraszanie laserowe lub rozpraszanie światła, umożliwiające pomiar rozmiarów cząstek w mikrometrach;
  • zliczanie cząstek, które jest głównym zadaniem urządzenia. Wynik może być prezentowany jako liczba cząstek na jednostkę objętości cieczy lub jako koncentracja w jednostkach masy (np. mg/l lub cząstek/ml);
  • przetwarzanie danych – dane zebrane przez licznik są przetwarzane i zapisywane jako wyniki pomiarów. Te wyniki mogą być dostępne w czasie rzeczywistym na wyświetlaczu urządzenia lub zapisywane do dalszej analizy, lub raportowania.

Urządzenia do pomiaru cząstek od Uni-Export to gwarancja najwyższej jakości. Zachęcamy do zapoznania się z naszym asortymentem i wyboru licznika, które najlepiej spełni Twoje wymagania. Nasze produkty pomogą Ci utrzymać najwyższy poziom czystości i jakości w Twoim zakładzie.

 

Twoje zapytanie

0
image/svg+xml

Brak produktów.