Liczniki cząstek w cieczach

Liczniki cząstek w cieczach

Liczniki cząstek w cieczach są wyspecjalizowanymi urządzeniami służącymi do precyzyjnego pomiaru cząstek zawartych w płynach. Znajdują zastosowanie w różnych branżach przemysłu, takich jak farmaceutyczna, kosmetyczna, spożywcza, a także w laboratoriach badawczych.

Liczniki służą do kontrolowania jakości wody pitnej, analizy próbek laboratoryjnych, monitorowania procesów przemysłowych czy badań naukowych.  Stanowią kluczowy element procesów monitorowania oraz kontroli jakości, które mają na celu zapewnienie, że produkty spełniają określone wymagania i normy. Dzięki licznikom cząstek możliwe jest skrupulatne badanie składu cząsteczkowego cieczy, co ma istotne znaczenie w przypadku substancji używanych w przemyśle farmaceutycznym, gdzie nawet najmniejsze zanieczyszczenia mogą mieć wpływ na skuteczność i bezpieczeństwo produktu końcowego.

Urządzenia do pomiaru cząstek od Uni-Export to gwarancja najwyższej jakości. Zachęcamy do zapoznania się z naszym asortymentem. Skontaktuj się z nami i wybierz licznik, który najlepiej spełni Twoje wymagania. Nasze produkty pomogą Ci utrzymać najwyższy poziom czystości i jakości w Twoim zakładzie.

Liczniki cząstek w cieczach – do czego służą?

Liczniki cząstek mają wiele zastosowań i służą do oceny jakości cieczy w różnych sektorach. Przy ich pomocy, możliwe jest monitorowanie i kontrolowanie rozmiaru cząstek i ilości – wszystko po to, aby spełnić i utrzymać standardy jakości. Liczniki cząstek cieczy najczęściej służą do:

  • kontroli jakości wody, mleka, soków, innych napojów oraz żywności płynnej;
  • badań wodno-ściekowych, w celu monitorowania czystości wody;
  • kontrolowania jakości leków, płynów, kremów, maści, żeli i innych wyrobów medycznych w przemyśle farmaceutycznym;
  • badania jakości kosmetyków płynnych w przemyśle kosmetycznym.

Jak działa licznik cząstek?

Licznik pobierania znajduje zastosowanie w różnych dziedzinach, takich jak kontrola jakości wody pitnej, analiza próbek laboratoryjnych, monitorowanie procesów przemysłowych czy badania naukowe. Wyniki pomiarów pomagają w ocenie jakości cieczy i podejmowaniu odpowiednich działań kontrolnych. Pracę licznika cząstek cieczy można podzielić na następujące etapy:

  • pobranie reprezentatywnej próbki cieczy i dostarczenie jej do licznika w naczyniu lub pobrania jej bezpośrednio do licznika;
  • dyspersja cząstek, dzięki której uniknąć można sklejania się lub osadzania poszczególnych frakcji na dnie próbki;
  • pomiar rozmiaru cząstek – możliwy dzięki detektorom. W badaniu często stosowane są techniki, takie jak rozpraszanie laserowe lub rozpraszanie światła, umożliwiające pomiar rozmiarów cząstek w mikrometrach;
  • zliczanie cząstek, które jest głównym zadaniem urządzenia. Wynik może być prezentowany jako liczba cząstek na jednostkę objętości cieczy lub jako koncentracja w jednostkach masy (np. mg/l lub cząstek/ml);
  • przetwarzanie danych – dane zebrane przez licznik są przetwarzane i zapisywane jako wyniki pomiarów. Te wyniki mogą być dostępne w czasie rzeczywistym na wyświetlaczu urządzenia lub zapisywane do dalszej analizy, lub raportowania.

Urządzenia do pomiaru cząstek od Uni-Export to gwarancja najwyższej jakości. Zachęcamy do zapoznania się z naszym asortymentem i wyboru licznika, które najlepiej spełni Twoje wymagania. Nasze produkty pomogą Ci utrzymać najwyższy poziom czystości i jakości w Twoim zakładzie.

 

Twoje zapytanie

0
image/svg+xml

Brak produktów.